Plugins - Loco Translate - Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (132 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: Translate WordPress plugins and themes directly in your browser
tr: Doğrudan tarayıcınız içinde WordPress eklentilerini ve temalarını tercüme edin.

[ctx: Package list header]
en: Core
tr: Çekirdek

[ctx: Package list header]
en: Plugins
tr: Eklentiler

[ctx: Package list header]
en: Themes
tr: Temalar

en: Select a plugin or theme to translate
tr: Çevirmek için bir eklenti veya tema seçin

en: Upgrade to version %s of Loco Translate
tr: Loco Çeviri eklentisini %s sürümüne yükselt

en: New version available
tr: Yeni sürüm mevcut

[ctx: Submit button]
en: Start translating
tr: Çeviriye Başla

[ctx: Form label]
en: create in global languages directory
tr: Genel "Language" dizininde oluştur

[ctx: Form label]
en: or enter any language code
tr: veya herhangi bir dil kodu girin

en: Select from common languages
tr: Yaygın diller arasından seçin

en: Initialize new translations in %s
tr: %s için yeni çeviri başlat

[ctx: Editor button]
en: Help
tr: Yardım

en: Filter translations
tr: Çevirileri filtrele

[ctx: Editor button]
en: Fuzzy
tr: Belirsiz

[ctx: Editor button]
en: Del
tr: Sil

[ctx: Editor button]
en: Add
tr: Ekle

[ctx: Editor button]
en: Revert
tr: Geri Al

[ctx: Editor button]
en: Sync
tr: Eşleştir

[ctx: Editor button]
en: Download
tr: İndir

[ctx: Editor button]
en: Save
tr: Kaydet

en: never
tr: asla

[ctx: Dropdown label]
en: Switch to...
tr: Geçiş Yap:

en: Template file
tr: Şablon dosyası

en: Save settings
tr: Ayarları Kaydet

en: Enable WordPress core translations
tr: WordPress çekirdek çevirilerini etkinleştir

en: Experimental features
tr: Deneysel Özellikler

en: Number of backups to keep of each file:
tr: Her bir dosyanın saklanacak yedek sayısı:

en: Backing up PO files
tr: PO Dosyaları Yedekleme

en: Include Fuzzy strings
tr: Belirsiz satırları dahil et

en: Generate hash tables
tr: Komut tabloları oluştur

en: Enter path to msgfmt on server
tr: Sunucudaki msgfmt yolunu girin

en: Use external command:
tr: Harici komut kullan:

en: Use built-in MO compiler.
tr: Dahili MO derleyici kullan

en: Compiling MO files
tr: MO Dosyaları Derleme

en: Configure Loco Translate
tr: Loco Çeviri Yapılandırma

en: Loco may not work as expected
tr: Loco beklendiği gibi çalışmayabilir

en: Powered by
tr: Hazırlayan:

[ctx: Modified time]
en: Updated
tr: Güncellendi

en: 1 language | %u languages
tr[0]: 1 Dil
tr[1]: %u Lisan

en: Extends: %s
tr: Genişletmeler:  %s

[ctx: Table header]
en: File permissions
tr: Dosya İzinleri

[ctx: Table header]
en: Template (POT)
tr: Şablon (POT)

[ctx: Table header]
en: Translations (PO)
tr: Çeviriler (PO)

[ctx: Table header]
en: Package details
tr: Paket Detayları

en: Get help
tr: Yardım

en: Back
tr: Geri

en: Other potential issues with %s
tr: %s ile
     
    diğer
     
    potansiyel
     
    sorunlar

en: File system permissions for %s
tr: %s için dosya sistemi izinleri

en: File check
tr: Dosya denetimi

en: Packages
tr: Paketler

[ctx: Form label]
en: create in <code>%s</code>
tr: <code>%s</code> adresinde oluştur

en: No strings could be extracted from source files
tr: Kaynak dosyalardan herhangi satır çıkartılamadı

en: No source files in this package, nothing to sync
tr: Bu pakette eşleştirilecek kaynak dosyalar bulunmuyor

en: Translation
tr: Çeviri

[ctx: Editor pane]
en: Context
tr: Metin

[ctx: Editor pane]
en: Comments
tr: Yorumlar

[ctx: Editor pane]
en: %s translation
tr: %s Çevirisi

[ctx: Editor pane]
en: Source text
tr: Kaynak Metin

en: Your changes will be lost if you continue without saving
tr: Kaydetmeden devam ederseniz değişiklikleriniz kaybolacak

en: 1 obsolete string removed | %s obsolete strings removed
tr[0]: 1 adet kullanılmayan satır kaldırıldı
tr[1]: %s kullanımdışı cümle kaldırıldı

en: 1 new string added | %s new strings added
tr[0]: 1 yeni satır eklendi
tr[1]: %s yeni cümle eklendi

en: Already up to date with source code
tr: Kaynak kod ile zaten güncel

en: Already up to date with %s
tr: %s zaten güncel

en: Merged from source code
tr: Kaynak koddan birleştirildi

note: Translators: where %s is the path to a POT file
en: Merged from %s
tr: %s üzerinden birleştirildi

en: and MO file compiled
tr: ve MO dosyası derlendi

en: PO file saved
tr: PO dosyası kaydedildi

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Failed to write MO file
tr: MO dosyasına yazma işlemi başarısız oldu

en: Cannot overwrite MO file
tr: MO dosyası üzerine yazılamıyor

en: Cannot create MO file
tr: MO dosyası oluşturulamıyor

en: %s file is not writable by the web server. Fix file permissions or download and copy to "%s/%s".
tr: %s dosyası web sunucu tarafından yazılamaz durumda. Dosya izinlerini düzeltin veya dosyayı indirip "%s/%s" yoluna kopyalayın.

en: Web server cannot create files in the "%s" directory. Fix file permissions or use the download function.
tr: Web sunucusu "%s" dizini içinde dosyaları oluşturamıyor. Dosya izinlerini düzeltin veya indirme fonksiyonunu kullanın.

en: Web server cannot create "%s" directory in "%s". Fix file permissions or create it manually.
tr: Web sunucusu  "%s" dizinini "%s" içinde oluşturamıyor . Dosya izinlerini düzeltin veya elle oluşturun.

en: Web server cannot create backups in "%s". Fix file permissions or disable backups in settings
tr: Web Sunucusu "%s" içinde yedek oluşturamıyor. Dosya izinlerini düzeltin veya ayarlarda bulunan yedekleme işlemini devre dışı bırakın.

en: Package not found called %s
tr: %s isimli paket bulunamadı

en: Failed to compile MO file with %s, check your settings
tr: %s ile MO dosyası derleme işlemi başarısız oldu, ayarlarınızı tekrar kontrol edin

en: Invalid data posted to server
tr: Sunucuya gönderilen veri geçersiz

en: User does not have permission to manage translations
tr: Kullanıcı çevirileri yönetmek için gerekli izinlere sahip değil

en: %s has a strange POT file name (%s). A better name would be "%s.pot"
tr: %s alışılmadık bir POT dosya adına (%s) sahip. Daha iyi bir isim önerisi: "%s.pot"

en: %s has no POT file. Create one at "%s/%s.pot" if you need one.
tr: %s POT dosyası içermiyor. Eğer ihtiyacınız varsa "%s/%s.pot" yolunda bir tane oluşturabilirsiniz.

en: %s does not declare a "Domain Path"
tr: %s bir "Etki Alanı Yolu" beyan etmiyor

en: Loco has guessed "%s"
tr: Loco tahmini: "%s"

en: %s does not declare a "Text Domain"
tr: %s bir "Metin Etki Alanı" beyan etmiyor

en: Folder not found
tr: Dizin bulunmadı

en: Folder not writable
tr: Dizin yazılabilir değil

en: MO file not found
tr: MO dosyası bulunamadı

en: MO file not writable
tr: MO dosyası yazılabilir değil

en: PO file not writable
tr: PO dosyası yazılabilir değil

en: POT file not writable
tr: POT dosyası yazılabilir değil

en: "%s" folder not writable
tr: "%s" dizini yazılabilir değil

en: Some files missing
tr: Bazı dosyalar yok

en: Some files not writable
tr: Bazı dosyalar yazılabilir değil

en: Unknown language
tr: Bilinmeyen dil

en: WPLANG is deprecated and should be removed from wp-config.php
tr: WPLANG artık kullanılmıyor, bu nedenle wp-config.php dosyasından kaldırılması gerekmektedir

en: File download failed
tr: Dosya indirme işlemi başarısız oldu

en: Settings
tr: Ayarlar

note: #-#-#-#-#  tmp-loco-translate.pot (Loco Translate 1.5.6)  #-#-#-#-# Plugin Name of the plugin/theme
en: Loco Translate
tr: Loco Çeviri

en: Translation options
tr: Çeviri Seçenekleri

en: Manage translations
tr: Çevirileri Yönet

en: Loco, Translation Management
tr: Loco, Çeviri Yönetimi

en: Failed to compile MO file with built-in compiler
tr: Dahili derleyici ile MO dosyası derleme işlemi başarısız oldu

en: %s untranslated
tr: %s çevrilmemiş

en: %s fuzzy
tr: %s belirsiz

en: 1 string | %s strings
tr[0]: 1 satır
tr[1]: %s cümle

en: %s%% translated
tr: %s%% çevrildi

[ctx: Add button]
en: New language
tr: Yeni Dil

[ctx: Add button]
en: New template
tr: Yeni Şablon

en: %s file has no header
tr: %s dosyasının başlığı yok

en: Empty or invalid %s file
tr: %s dosyası boş veya geçersiz

en: Bad file path
tr: Kötü dosya yolu

en: POT has been modified since PO file was saved, run Sync to update
tr: PO dosyası en son kaydedildiğinden beri POT değişikliğe uğramış, güncelleme için eşleştirme yapın

en: Source code has been modified, run Sync to update POT
tr: Kaynak dosyası değiştirilmiş, POT güncellemesi için eşleştirme yapın

en: Run Sync to update from %s
tr: %s kaynağından güncelleştirme için eşleştirme yapın

en: No strings could be extracted from source code
tr: Kaynak kodundan herhangi satır çıkarılamadı

en: Run Sync to update from source code
tr: Kaynak kodundan güncelleştirmek için eşleştirme yapın

en: %s file is empty
tr: %s dosyası boş

en: File cannot be created automatically. Fix the file permissions or use Download instead of Save
tr: Dosya otomatik olarak oluşturulamıyor. Dosya izinlerini düzenleyin ya da İndirilenler dizinine kaydedin.

en: PO file already exists with locale %s
tr: PO dosyası %s yerel değeri ile zaten var

en: Cannot create a PO file.
tr: Bir PO dosyası oluşturulamaz.

en: No translatable strings found
tr: Çevrilebilecek satır bulunamadı

en: You must specify a valid locale for a new PO file
tr: Yeni PO dosyası için geçerli bir yerel değer belirtmek zorundasınız

en: PO file used as template. This will be renamed to %s on first save
tr: PO dosyası şablon olarak kullanıldı. İlk kaydetmenizde %s olarak isimlendirilecek.

en: New PO file
tr: Yeni PO Dosyası

en: %s is not an official WordPress language
tr: %s resmi WordPress dillerinden biri değil

en: Settings saved
tr: Ayarlar kaydedildi

en: Permission denied
tr: İzin reddedildi

[ctx: Message label]
en: OK
tr: Tamam

[ctx: Message label]
en: Warning
tr: Uyarı

[ctx: Message label]
note: Translators: Bold text label in admin error messages
en: Error
tr: Hata

en: PHP extension "%s" is not installed. If you experience problems you should install it
tr: "%s" PHP eklentisi yüklü değil. 
    Eğer
     
    sorun yaşarsanız
     
    bu eklentiyi
     
    yüklemeniz gerekir.
